SOSYAL SORUMLULUK

Gloria Hotels & Resorts kurum kültürünün temel yapıtaşlarından biri, topluma karşı üstlenilen sosyal sorumluluktur. Eğitim, çevre, sanat ve sosyal yardımlaşma başta olmak üzere pek çok farklı alanda projeler hayata geçiren Gloria Hotels & Resorts, toplumun her anlamda daha iyi yaşam koşullarına sahip olmasında ve gelişmesinde etkin rol oynamayı hedeflemektedir.

 • ÇEVRE PROJELERİ

  Gloria Hotels & Resorts;

  • Çevreye saygılıdır.
  • Farklı bitki ve hayvan türlerini bünyesinde barındırır ve korur.
  • Yaşam ve üreme alanı içerisinde olduğu Caretta Caretta kaplumbağalarını korur.
  • Gloria Golf Club`da bulunan gölde balıklar için doğal yaşam alanı sağlar.
  • Golf sahası ve bahçelerde damlama su sistemiyle sulama yaparak su ve elektrik tasarrufu yapar.
  • Sahilde ve odalarda tasarruflu havlu kullanımıyla ilgili uygulamalar sunar.
  • Dezenfeksiyon için doğaya zararlı klor kimyasalının yerine ozonla dezenfeksiyonu tercih eder.
  • Tasarruflu ampul ve LED aydınlatma sistemi kullanır.
  • Orman yangını riskine karşı tam donanımlı 2 adet itfaiye aracını bünyesinde hazır bulundurur.
  • Gogi Çocuk Kulübü'nde doğayı tanıtıcı ve çevre bilincini geliştirici faaliyetler düzenler.
  • Kendi doğal ortamlarının yaratıldığı Gloria Hayvanat Bahçesi ile çeşitli hayvan türlerini barındırır ve korur.
  • Gloria Bitki Hastanesi ile,  Gloria Hotels & Resorts bahçesinde bulunan bitki türlerinin çoğaltılması ve zararlı bitkilerin sökülerek gerekli bakımlarının yapılmasını amaçlar.

  Gloria Hatıra Ormanı

  Gloria Hotels & Resorts, misafirleri ve iş partnerleri adına tesis sınırları içerisinde belirlenen alanlarda ve Kızıllı/Başköy`deki Gloria Hatıra Ormanı'nda ağaç yetiştirir.

 • EĞİTİM PROJELERİ

  Akdeniz Üniversitesi Nuri Özaltın Örnek Otel ve Amfisi

  Akdeniz Üniversitesi Turizm Meslek Yüksekokulu`na bağlı Örnek Otel ve Amfi, Özaltın İnşaat tarafından yapılmış ve kullanıma hazır halde üniversiteye teslim edilmiştir.

  Nuri Özaltın 75. Yıl İlköğretim Okulu – Arhavi, Artvin

  Artvin`in Arhavi ilçesinde, 1998-1999 eğitim ve öğretim yılında hizmete giren "Nuri Özaltın 75. Yıl İlköğretim Okulu"nun bilişim sınıfı, fen ve teknoloji laboratuarı, kütüphanesi, ana sınıfı, çok amaçlı kullanıma yönelik toplantı salonu ve 12 dersliği bulunmaktadır.

  Nuri Özaltın İlköğretim Okulu – Karakoçan, Elazığ

  Elazığ'ın Karakoçan ilçesinde, 1999-2000 eğitim ve öğretim yılında hizmete giren "Nuri Özaltın İlköğretim Okulu'nun bilişim sınıfı, sosyal bilgiler sınıfı, fen ve teknoloji laboratuarı, müzik dersliği, ana sınıfı ve 12 dersliği bulunmaktadır.

  Nuri Özaltın İlköğretim Okulu – Genç, Bingöl

  Bingöl`ün Genç ilçesinde, 2000-2001 eğitim ve öğretim yılında hizmete giren "Nuri Özaltın İlköğretim Okulu"nun bilişim sınıfı, fen ve teknoloji laboratuarı, kütüphanesi, ana sınıfı, çok amaçlı kullanıma yönelik toplantı salonu ve 12 dersliği bulunmaktadır.

  Gloria Hotels & Resorts ve İŞKUR Eğitim ve İstihdam Projesi

  Gloria Hotels & Resorts, mesleki eğitim alanında İŞKUR ile işbirliğine giderek, mutfak çalışanları yetiştirmiş ve istihdamlarına katkı sağlamıştır.

 • SANAT PROJELERİ

  GloriArt

  Gloria Hotels & Resorts GloriArt projesi; sanatsever konukları seçkin eserlerle buluşturmak ve yaşama farklı bir bakış açısı getiren sanatçılara destek olmak üzere hayata geçirilmiştir. Çağdaş sanatçılar için eserlerini sergileyebilecekleri bir platform yaratmış olan Gloriart; resim, heykel, seramik ve mozaik gibi güzel sanatların tüm dallarında çalışan sanatçıların kişisel ve karma sergilerine ev sahipliği yaparak eserlerini uluslararası sanat ortamında sunmalarına katkı sağlamaktadır.

  GloriArt'ta satılan eserden elde edilen gelirin Gloria Hotels & Resorts yönetimi ve sanatçılar tarafından belirlenecek oranı, Türkiye Özel Sporcular Derneği`ne bağışlanacaktır.
  http://www.soturkiye.org.tr/hakkimizda

 • SOSYAL YARDIM PROJELERİ

  Down Sendromlu Çalışanlarımız

  Gloria Hotels & Resorts, down sendromlu kişilere bünyesinde çalışma imkânı sunarak günlük yaşamla bütünleşmelerini sağlamaktadır.

  Golf Dersi

  Golf sporuna genç oyuncular kazandırmak amacıyla; Antalya Serik`te yaşayan gönüllü ailelerin çocuklarına Gloria Golf Club`ta her türlü golf malzemesi desteği sağlanarak ücretsiz golf dersi verilmektedir.

  Geleneksel Gloria 23 Nisan Çocuk Festivali

  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; Antalya Çocuk Esirgeme Kurumu'ndan davetli olarak gelen çocuklar ve tüm çalışanların çocuklarıyla birlikte gelenekselleşen "Bizim Çocuklarımız" etkinliği çerçevesinde kutlanmaktadır.

  Kimsesiz Hayvanlar Yararına Düzenlenen Piyano Resitali

  Gloria Hotels & Resorts sahipsiz hayvanlar yararına veteriner Ece Balkan tarafından 29 Nisan 2010`de AKM Aspendos Sahnesi'nde düzenlenen piyano resitaline destek vermiştir.

  Kızılay'a Kan Bağışı

  Gloria Hotels & Resorts çalışanları periyodik olarak Kızılay'a kan bağışı yapmaktadır.

  Duyarlıyız...

  Doğa cömerttir. Bütün güzellikler doğadan gelir.

  Ve doğa geleceğimizdir.

  Ona dostça davranmak geleceğimizi güzelleştirir.

 • Paylaşın
 
Euro.Message madebycat