Rezervasyon

Geri

Gloria Hotels & Resorts kanoda Türkiye’deki ilk uluslararası organizasyona ev sahipliği yaptı

28.03.2018
 • 2018 Kano 2
 • 2018 Kano 1
 • 2018 Kano 4
 • 2018 Kano 3

  Türkiye'nin kanodaki ilk uluslararası organizasyonu olan Gloria Canoeing Cup 5000m Kano Turnuvası Gloria Hotels & Resorts’de gerçekleştirildi.

  Uluslararası Kano Federasyonu’nun (ICF) 2018 müsabaka programında yer alan ve Türkiye'de ilk kez organize edilen Gloria Canoeing Cup 5000m Kano Turnuvası, 22 Mart tarihinde Antalya’nın doğa harikası Belek bölgesinde konumlu olan Gloria Hotels & Resorts’u denizle ayıran Acısu Nehri’nde gerçekleştirildi.
  Türkiye, Kazakistan, Belarus, Ukrayna, Letonya, Ingiltere, Estonya, Özbekistan, Kolombiya, Rusya, Sırbistan, Hırvatistan ve Bulgaristan olmak üzere 13 ülkeden toplam 155 yarışmacının mücadele ettiği turnuvaya Türkiye, 15 sporcuyla katılım gösterdi.
  Sırbistanlı sporcular ilk üçte yer aldı
  Turnuvada, K1 Yetişkin Kadın kategorisinde ilk üç Sırbistanlı sporcular arasında paylaşıldı. Bu kategoride birinciliği Milica Starovic, ikinciliği Kristina Bedocs ve üçüncülüğü Marija Dostanic elde etti.
  Yetişkin Erkek kategorisinde ise birinciliği Belarus adına yarışan Aleh Yurenia elde ederken, ikinciliği Kazakistan adına yarışan Ilya Golendov ve üçüncülüğü de yine Kazakistan adına turnuvada kürek çeken Andrey Yerguchyov elde etti.
  C1 Kadın kategorisinde ise birinciliği ve ikinciliği Belaruslu sporcular Alena Nazdrova ile Volha Klimava elde ederken, üçüncülük ipini ise Ukraynalı sporcu Liudmila Luzan göğüsledi.
  Gloria Canoeing Cup 5000m Kano Turnuvası’nda C1 Erkek kategorisinde Belarus adına yarışan Ivan Patapenka birinci, Litvanya adına yarışlara katılan Aivis Tints ikinci ve Ukrayna adına yarışan Eduard Shemetylo ise üçüncülüğü elde etti.
  Hedef 2020 Tokyo Olimpiyatları
  Turnuvanın kapanış töreninde bir konuşma yapan Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, Gloria Canoeing Cup 5000m Kano Turnuvası’na ev sahipliği yapan Gloria Otelleri ile organizatör Koze Tur’a teşekkür ederek, hedeflerinin 2020 Tokyo Olimpiyatları olduğunu söyledi.
  Yetişkin Erkek kategorisinde turnuvada birinci gelen sporcunun ödülünü Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altunsoy verirken, Yetişkin Kadın kategorisinde birinci gelen sporcu ise ödülünü Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı’nın elinden aldı.
  Yine Turnuvada C1 Erkek kategorisinde birinci gelen yarışmacının ödülünü ise Özaltın Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Gloria Sports Arena Proje Yönetici Elif Özdemir verdi.