Rezervasyon

Geri

Gloria Canoeing Cup 2019 sona erdi

18.03.2019
 • 2 Mg 9709
 • 4 Mg 9754
 • 5 Mg 9691
 • 1 Mg 9574
 • 7 Mg 0163

  Türkiye'nin kanodaki ilk uluslararası organizasyonu olan Gloria Canoeing Cup Kano Yarışları, 2. kez Gloria Hotels & Resorts’te gerçekleştirildi.

  Uluslararası Kano Federasyonu’nun (ICF) 2019 müsabaka programında yer alan Gloria Canoeing Cup Kano Yarışları, 16 Mart Gloria Hotels & Resorts’ü denizle ayıran Acısu Nehri’nde gerçekleştirildi.

  Türkiye, Kazakistan, Ukrayna, Belarus, Sırbistan, Büyük Britanya, Hırvatistan, Letonya, Bulgaristan, Estonya ve Danimarka olmak üzere 11 ülkeden 160 sporcunun mücadele ettiği turnuvaya Türkiye 22 sporcuyla katılım gösterdi.

  Gloria Canoeing Cup 5000 Metre Durgunsu Kano Yarışı, C1-K1 tekne sınıfında Büyük Kadın-Erkek, U23 Kadın-Erkek ve Yıldız Kadın-Erkek kategorilerinde gerçekleştirildi.

  Yarışmacılar, Acısu Nehri’ne komşu olan Gloria Golf Resort’ün köprüsü ile yarışların başlangıç ve bitiş noktası olan Gloria Serenity Resort’ün köprüsü arasındaki alanda toplamda 5000 metre boyunca kürek çektiler.

  Yarışlarda Büyük Kadın C1 kategorisinde birinciliği Belarus’dan Klimava Volha, ikinciliği yine Belarus’dan Nazdrova Alene ve üçüncülüğü Ukrayna’dan Liudmyla Luzan; K1 kategorisinde ise birinciliği Sırbistan’dan Milica Starovic, ikinciliği yine Sırbistan’dan Kristina Bedecks, üçüncülüğü Ukrayna’dan Mariya Povkh aldı. Büyük Erkek C1 kategorisinde ise birinciliği Ukrayna’dan Yurii Vandiuk, ikinciliği Belarus’dan Maksim Kyrisko ve üçüncülüğü Ukrayna’dan Vitalii Verheles; K1 kategorisinde birinciliği Belarus’dan Aleh Yurenia, ikinciliği Sırbistan’dan Ervin Holbert, üçüncülüğü Kazakistan’dan İlya Kolenhov elde etti.

  Yarışmacılara ödüllerini Serik Kaymakamı Haluk Şimşek, Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı ve Antalya İl Spor Müdürü Doç.Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, Gloria Hotels & Resorts Satış ve Pazarlama Koordinatörü Şahin Senai, Gloria Sports Arena Genel Müdür Yardımcısı ve Sportfi Direktör Görkem Dönmez, Gloria Serenity Resort Genel Müdürü Fethi İz, Gloria Golf Resort Genel Müdürü Sinan Aybattı ve yarışlara katılan ülkelerin takım koçları tarafından verildi.